چاپ کردن این صفحه

زینک پلاس حاوی روی (Zinc) + ویتامین‌های گروه B


موثرترین مکمل در کاهش ریزش مو ، ویتامین و مواد معدنی برای پوست ، مو و ناخن ، ترکیبی موثر برای افزایش قد در دوران رشد

روی بعد از آهن فراوان‌ترین عنصر جزیی در بدن به شمار می‌رود. این عنصر در فعالیت بیشژاز یک‌صد آنزیم مختلف در بدن دخالت دارد.اولین مطالعات کمبود روی در حدود ۵۰ سال قبل در مصر و ایران انجام شد و در حال حاضر نیز طبق آخرین بررسی های انجام شده کمبود آن در بین گروه های مختلف مردم کشورمان قابل توجه است.میزان مناسب روی در عملکرد سیستم ایمنی ، ترمیم زخمها، تقویت قوه بویایی، بینایی، چشایی، تقسیم طبیعی سلولها، رشدو تکامل در طول بارداری ، کودکی و بلوغ نقش دارد. بطور کلی میزان رشد تا قبل از اتمام سنین رشد به این ماده معدنی وابستگی زیادی دارد.

روی به عنوان یکی از مهم ترین مواد معدنی در سلامت پوست ، فرم گرفتن و استحکام ناخن‌ها و تقویت ساختار مو نقش بسیار موثری را ایفا می‌کند.

کمبود روی:

کمبود روی در اثر دریافت ناکافی، اختلال در جذب، افزایش دفع و یا افزایش نیاز به روی بوجود می آید.

بدخوابی یا بی‌خوابی ، ترس از نور ، اختلالات عصبی ، اختلال در رشد ، نازک شدن موی سر ، کم‌پشت شدن و ریزش مو ، بهبود ترمیم کند زخم‌ها از علائم کمبود روی به شمار می‌روند.

ویتامین :C

بدن انسان قادر به تولید یا ذخیره ویتامین C نمی باشد و این ویتامین صرفا باید از منابع خارجی تامن گردد.این ویتامین در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر است.ویتامین C موجب افزایش جذب روی و سایر مواد معدنی از قبیل آهن می شود.

 

ویتامین‌های گروه B (vitamin B-complex) :

این ویتامین‌ها یکی از مهمترین گروه ویتامین‌های موثر در سلامت پوست ، مو و ناخن بشمار می روند.

همچنین ویتامین های گروه B در سلامت سیستم عصبی و روانی و جلوگیری از اختلالات حواس و افسردگی تاثیر بسزایی دارند.

کمبود ویتامین گروه B

کمبود این ویتامین ها در بدن انسان باعث بروز مشکلاتی از قبیل نارسایی قلبی ،ضعف عضلانی ،عقب ماندگی رشد،ایجاد پوسته و ترک در لبها، اضطراب، بی خوابی، اختلال در عملکرد سیستم ایمنی، اختلالات عصبی و روانی ، طاسی، نرمی ناخن و ریزش مو می شود.

نحوه مصرف:

روزانه یک تا دو کپسول همراه غذا یا مطابق دستور پزشک.

آخرین ویرایش در شنبه, 25 ارديبهشت 1400 ساعت 05:57
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)