سایت تغذیه و رژیم درمانی بر پایه سال‌ها تجربه در صدور برنامه آنلاین و تکیه بر به روزترین روش‌های مشاوره  (تغذیه و روانشناسی) این اطمینان را به شما می‌دهد که به روشی آسان و ایمن به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

غذای سالم به راحتی آب خوردن! مطلب ویژه

راهنمایی برای آنکه بتوانید هر روز غذاهایی سالم و مطابق نیاز بدن‌تان بخورید.

 1. برنامه غذایی زمان‌دار داشته باشید. با باری به هر جهت بودن نمی‌شود کاری از پیش برد. اگر بخواهید هر روز بدون برنامه غذایی شروع به پخت غذایی بکنید ممکن است یکی از اجزای آن غذا را آماده نداشته باشید و بجایش بخواهید چیز دیگری را جایگزین نمایید یا ماده دیگری از همان غذا را زیادتر مصرف نمایید که به اندازه ماده اول مفید نباشد. مثلا فرض کنید هوس املت کرده اید و گوجه ندارید.
در چنین مواردی ممکن است بخواهید رب گوجه را جایگزین نمایید که با این کار نمک و مواد نگهدارنده را به وعده غذایی‌تان اضافه کرده اید در صورتی که اگر از قبل برنامه ریزی کرده بودید حتما گوجه را تدارک دیده بودید و حتی امکان داست از سبزیجات دیگری مانند لوبیا یا قارچ در املت‌تان استفاده کنید تا میزان مصرف سبزی را افزایش دهید.
 • تناسب داشته باشید. استفاده از یک گروه یا یک غذای خاص حتی اگر مفید باشد برای شما خوب نیست این که غذا نخورید و فقط میوه بخورید یا به همراه وعده های غذایی خیلی کم یا خیلی زیاد سبزی یا سالاد بخورید عملا موجب می‌شود بعضی از گروه‌های غذایی از برنامه غذایی‌تان حذف شود. بدن شما برای خفظ سلامت خود به ترکیب مناسبی از همه گروه‌های غذایی نیاز دارد. چنانچه در این مورد اطلاعات کافی ندارید می‌توانید با یک کارشناس یا دانش‌آموخته تغذیه مشاوره نمایید.
 • از انواع غذاهای پروتئینی استفاده کنید. حبوبات، غذاهای لبنی، تخم‌مرغ، مغزها و دانه‌ها و انواع گوشت‌ها جزو منابع پروتئینی هستند که برخی از آن‌ها هزینه کمتر و صرفه بیشتری نسبت به بقیه دارند. با حفظ تعادل مناسب در انتخاب منابع پروتئینی‌تان هم مواد مغذی متنوع تری به بدن‌تان می‌رسد و هم می‌توانید در هزینه‌های غذایی و خانوار صرفه جویی نمایید.
 • لیست خرید تهیه کنید: برنامه غذایی هفتگی‌تان را در دست بگیرید و ببینید برای هفته آینده چه چیزهایی کم دارید. حالا با خیال راحت به فروشگاه بروید و خریدتان را انجام دهید. مراقب باشید چیزی خارج از لیست‌تان تهیه نکنید. غذاهایی که ناگهانی هوس می‌کنید بخرید معمولا غذاهای سالمی نیستند.
 • باقیمانده‌های غذا را دوست داشته باشید. برخی از افراد غذاهای باقی‌مانده از وعده‌های قبلی را نمی‌خورند و همین امر موجب می‌شود هر ساله مقدار زیادی غذا را دور بریزند و از لحاظ مالی متضرر شوند. توصیه من این است که نه تنها از باق‌مانده غذاها به همان صورت یا در غذاهای دیگر استفاده کنید و حتی توصیه می‌کنم بیشتر از یک نیاز یک وعده‌تان مثلا به اندازه دوبار مصرف‌تان غذا بپزید و نیمی از غذای پخته شده را برای وعده بعدی کنار بگذارید تا هم در وقت و هم در پول‌تان صرفه جویی کنید.
 • محتوای بیشتر در این بخش: « چگونه به اهداف تغذیه‌ای‌تان برسید؟
  بازگشت به بالا

  ویژگی‌های برنامه غذایی سایت

  کاملا اقتصادی

  این برنامه هزینه‌ای اضافی برای استفاده از غذاهای خاص یا روش‌های تهیه خاص به شما تحمیل نمی‌کند.

  طراحی منحصربفرد

  با کاربری بسیار آسان و بسیار قابل انعطاف برای استفاده توسط همه فرهنگ‌های غذایی کشورمان ساخته شده است.

  لذت غذا خوردن با خانواده

  برای رعایتش لازم نیست غذایی جدا از غذای خانواده بخورید یا سفره‌تان را جدا کنید.

  پشتیبانی و پایش

  همیشه در حال پایش نحوه رژیم گرفتن‌تان هستیم و هر وقت سوالی داشته باشید پاسخ‌گوی‌تان خواهیم بود.

  تثبیت و حفظ نتیجه

  طراحی  رژیم و آموزش‌های همراه آن کمک می‌کند تا بتوانید وزن‌تان را تثبیت کنید و حفظ نمایید.

  قابل استفاده در همه جا

  دیگر نگران میهمانی و مسافرت نباشید. این رژیم در همه جا قابل اجراست و هیچ مانعی برای اجرای آن وجود ندارد.

  alt-icon

  رژیمی کاملا انعطاف پذیر

  احتمالا شما قبلا هم یک یا چندبار رژیم گرفته‌اید و طعم نرسیدن را چشیده‌اید! تفاوتی ندارد که می‌خواستید وزن کم کنید یا وزن‌تان را افزایش دهید یا ثابت نگه‌دارید! قند و چربی‌خون‌تان بالا بوده یا فشار خون‌تان بالاست.! وقتی نتیجه نمی‌گیرید یعنی جایی از کار می‌لنگد. اگر چه در بسیار از موارد که رژیم را از کسانی غیر از دانش‌آموختگان تغذیه می‌گیرید پیشاپیش شکست خورده‌اید اما برخی از موارد برنامه‌تان را از کسانی که می‌گیرید که در این رابطه آموزش دیده‌اند و سال ها تجربه دارند. 

  مشکل از شماست؟ مگر خودتان اقدام نکرده‌اید؟ مگر اراده و عزم تان بر تغییر نیست؟ پس مشکل ازکجاست؟ 

  من با سابقه‌ای که از سال‌ها مشاوره مراجعینم دارم و شما می‌توانید آن را در کتابم با نام «99 نکته برای موفقیت در هر برنامه غذایی» مطالعه بفرمایید و همچنین دانشی که در زمینه روان‌شناسی کسب کرده‌ام و بر تکیه بر هر دو دانش که در دانشگاه آموخته و برای اقدام در آن‌ها صاحب مهارت هستم شما را با مشکلاتی که دانسته و ندانسته، خواسته و ناخواسته شما را در رسیدن به اهداف تان ناکام‌ می‌گذارند مواجه کرده و به شما کمک می‌کنم تا بتوانید بر آن‌ها غالب شوید. 

  چرا ما؟

  چرا برنامه غذایی سایت تغذیه و رژیم درمانی؟

  ۱ با پشتوانه دانش تغذیه و روان‌شناسی برنامه‌ای جامع برای‌تان تدارک دیده‌ایم. 

   

  ۲برای مقاومت روحی و جسمی‌ (استپ تغییر وزن) تان هم برنامه‌ داریم و نمی‌گذاریم ناامید شوید.

  50-50

  ما 50 درصد راه را برای‌تان هموار کرده‌ایم حالا نوبت 50 درصد شماست. نگران نباشید: همراه‌تان هستیم.

  دریافت رژیم

  مهارت‌های ما


  برنامه غذایی
  برنامه مکمل
  شناخت موانع روحی و روانی
  پشتیبانی

  Login