سایت تغذیه و رژیم درمانی بر پایه سال‌ها تجربه در صدور برنامه آنلاین و تکیه بر به روزترین روش‌های مشاوره  (تغذیه و روانشناسی) این اطمینان را به شما می‌دهد که به روشی آسان و ایمن به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

آیا شکلات از سرطان پیشگیری می‌کند.

ترکیبات شیمیایی موجود در شکلات از سرطان پیشگیری می‌کند.
توصیه به خوردن شکلات ممکن است کمی فانتزی باشد اما اتفاقی‌است که ممکن است در آینده به وقوع بپیوندد.
تحقیقات نشان می‌دهد خوردن شکلات می‌تواند بیماری‌های گوارشی نظیر سرطان کولون، سطح فشار خون و التهاب – که می‌تواند در مقابل برخی از انواع سرطان محافظت کند- را کاهش دهد.

پروفسور گرترود ماسکارینک استاد دانشگاه مرکز سرطان هاوایی می‌گوید:‌«کاکائو یا همان ماده خام شکلات حاوی گروهی از فلاوانول‌هابه نام کاتچین‌ها و پروآنتوسیانیدین‌هاست. کاتچین‌ها در چای‌سبز ، انواع انگور و توت‌ها هم وجود دارد. پروآنتوسیانیدین‌ها نیز در انواع انگور، توتها و شراب قرمز موجود است.»
در تحقیقی جدید که در مجله تحقیقات غذایی و تغذیه مولکولی انجام شد عدد نشان‌گرهای سرطان کولون در موشهایی که از کاکائو استفاده می‌کردند پائین‌تر بود. محققین به این نتیجه رسیدند که کاکائو می‌تواند مسیرهای پیام‌رسانی سلولی که موجب تشکیل تومور می‌شود را مسدود کرده و استرس اکسیداتیو – تخریب سلول‌ها توسط رادیکال‌های آزاد – را کاهش دهد.chocolate
در تحقیقی جدیدتر که در مرکز جامع سرطان لومباردی در دانشگاه جورج‌تاون انجام شد محققین نوعی دیگر از پروآنتی‌سیانیدین را در محیط کشت حاوی سلول‌های سرطان سینه مورد استفاده قرار دادند. بنظر رسید این مواد جلوی فعالیت پروتئین‌هایی که سلول‌های سرطانی را به تکثیر وامی‌داشت را گرفتند.
کتی آلن کارشناس تغذیه و مدیر قسمت تغذیه مرکز سرطان و انستیتو تحقیقات اچ.لی مفیت در تامپا می‌گوید:«این مواد و برخی دیگر که در منابع گیاهی دیگر یافت می‌شوند مانند آنتی‌اکسیدان ها عمل می‌کنند. قرار گرفتن در معرض اکسیژن – که طبیعی و لازم هم هست- موجب تولید رادیکال‌های آزادی می‌شود که می‌توانند موجب بروز التهاب و آسیب در بافت‌ها بشوند و این امر نیز می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان را افزایش دهد. آنتی اکسیدان‌ها با از بین بردن رادیکال‌های آزاد و ترمیم سلول‌ها ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهند.»
کتی آلن افزود :«مواد شیمیایی موجود در برخی گیاهان برای از بین بردن رادیکال‌های آزاد و مواد موجود در برخی دیگر برای ترمیم آسیب‌های سلولی و گروهی نیز برای حفظ دیواره سلولی مفید‌است. بنابراین در مورد آنتی‌اکسیدان‌ها -نیز مانند ویتامین‌ها- باتوجه به عملکرد متفاوت‌شان به همه نوع‌شان نیازمندیم.»
در مورد اینکه آنتی‌اکسیدان‌ها دقیقا چه عملی در بدن انجام می‌دهند تحقیقاتی در حال انجام است. این مواد ممکن است موحب تحریک پاسخ ایمنی بدن شوند، آنزیم‌های سم‌زدایی را کم و زیاد کنند، متابولیسم هورمون را تنظیم‌کنند، مرگ برنامه ریزی شده سلول‌ها را -به تاخیر بیاندازند- کنترل کنند یا تکثیر غیرنرمال سلول‌ها را کاهش دهند. کاتچین‌ها بر شکل‌گیری ژن‌ها تاثیر می‌گذارد و می‌تواند از اعصاب در مقابل آسیب‌ها محافظت نماید.
کتی آلن افزود: شکلات دارک(تیره) و پودر کاکائو غذاهایی هستند که مستقیما از گیاه کاکائو بدست می‌آیند.
سه اونس –هشتاد و پنج گرم – پودر کاکائو حدود ۴۳ تا ۶۳ میلی‌گرم فلاوانول دارد. فرآوری و افزودن مواد دیگر می‌تواند تاصیر زیادی بر مواد مفید موجود در غذا بگذارد. برای مثال در شیرشکلات بخاطر افزوده شدن شیر، شکر و دیگر افزودنی‌ها به شکلات غلظت مواد مفید موجود در آن کاهش یافته است.
تحقیقات بیشتری نیاز است تا بدانیم بدون چقدر شکلات نیاز است تا علاوه بر استفاده بردن از خواص مفیدش گرفتار عوارض ناخواسته‌ای مثل افزایش وزن نشویم. اتفاقی که اگر بیفتد چنین تجویزی هم به راحتی قابل استفاده خواهد بود.

ملیسا گاسکیل

بازگشت به بالا

ویژگی‌های برنامه غذایی سایت

کاملا اقتصادی

این برنامه هزینه‌ای اضافی برای استفاده از غذاهای خاص یا روش‌های تهیه خاص به شما تحمیل نمی‌کند.

طراحی منحصربفرد

با کاربری بسیار آسان و بسیار قابل انعطاف برای استفاده توسط همه فرهنگ‌های غذایی کشورمان ساخته شده است.

لذت غذا خوردن با خانواده

برای رعایتش لازم نیست غذایی جدا از غذای خانواده بخورید یا سفره‌تان را جدا کنید.

پشتیبانی و پایش

همیشه در حال پایش نحوه رژیم گرفتن‌تان هستیم و هر وقت سوالی داشته باشید پاسخ‌گوی‌تان خواهیم بود.

تثبیت و حفظ نتیجه

طراحی  رژیم و آموزش‌های همراه آن کمک می‌کند تا بتوانید وزن‌تان را تثبیت کنید و حفظ نمایید.

قابل استفاده در همه جا

دیگر نگران میهمانی و مسافرت نباشید. این رژیم در همه جا قابل اجراست و هیچ مانعی برای اجرای آن وجود ندارد.

alt-icon

رژیمی کاملا انعطاف پذیر

احتمالا شما قبلا هم یک یا چندبار رژیم گرفته‌اید و طعم نرسیدن را چشیده‌اید! تفاوتی ندارد که می‌خواستید وزن کم کنید یا وزن‌تان را افزایش دهید یا ثابت نگه‌دارید! قند و چربی‌خون‌تان بالا بوده یا فشار خون‌تان بالاست.! وقتی نتیجه نمی‌گیرید یعنی جایی از کار می‌لنگد. اگر چه در بسیار از موارد که رژیم را از کسانی غیر از دانش‌آموختگان تغذیه می‌گیرید پیشاپیش شکست خورده‌اید اما برخی از موارد برنامه‌تان را از کسانی که می‌گیرید که در این رابطه آموزش دیده‌اند و سال ها تجربه دارند. 

مشکل از شماست؟ مگر خودتان اقدام نکرده‌اید؟ مگر اراده و عزم تان بر تغییر نیست؟ پس مشکل ازکجاست؟ 

من با سابقه‌ای که از سال‌ها مشاوره مراجعینم دارم و شما می‌توانید آن را در کتابم با نام «99 نکته برای موفقیت در هر برنامه غذایی» مطالعه بفرمایید و همچنین دانشی که در زمینه روان‌شناسی کسب کرده‌ام و بر تکیه بر هر دو دانش که در دانشگاه آموخته و برای اقدام در آن‌ها صاحب مهارت هستم شما را با مشکلاتی که دانسته و ندانسته، خواسته و ناخواسته شما را در رسیدن به اهداف تان ناکام‌ می‌گذارند مواجه کرده و به شما کمک می‌کنم تا بتوانید بر آن‌ها غالب شوید. 

چرا ما؟

چرا برنامه غذایی سایت تغذیه و رژیم درمانی؟

۱ با پشتوانه دانش تغذیه و روان‌شناسی برنامه‌ای جامع برای‌تان تدارک دیده‌ایم. 

 

۲برای مقاومت روحی و جسمی‌ (استپ تغییر وزن) تان هم برنامه‌ داریم و نمی‌گذاریم ناامید شوید.

50-50

ما 50 درصد راه را برای‌تان هموار کرده‌ایم حالا نوبت 50 درصد شماست. نگران نباشید: همراه‌تان هستیم.

دریافت رژیم

مهارت‌های ما


برنامه غذایی
برنامه مکمل
شناخت موانع روحی و روانی
پشتیبانی

Login