بلاگ

12 نکته برای کاهش وزن مطمئن

  1. صبحانه را حذف نکنید: صبحانه نخوردن به کاهش وزن شما کمک نمی‌کند. با این کار علاوه بر این‌که دریافت برخی مواد مغذی را کاهش می‌دهید امکان استفاده از میان‌وعده‌های بیشتر – به علت گرسنگی- را افزایش می‌دهید.
ادامه مطلب...

آیا شکلات از سرطان پیشگیری می‌کند.

ترکیبات شیمیایی موجود در شکلات از سرطان پیشگیری می‌کند.
توصیه به خوردن شکلات ممکن است کمی فانتزی باشد اما اتفاقی‌است که ممکن است در آینده به وقوع بپیوندد.
تحقیقات نشان می‌دهد خوردن شکلات می‌تواند بیماری‌های گوارشی نظیر سرطان کولون، سطح فشار خون و التهاب – که می‌تواند در مقابل برخی از انواع سرطان محافظت کند- را کاهش دهد.

ادامه مطلب...

کلید‌های کاهش وزن

بانی تاب-دیکس که در نیویورک به عنوان یک کارشناس تغذیه مشغول بکار است با اینکه یادداشت نمودن غذاهایی که در طول روز خورده می‌شود به کاهش وزن کمک می‌کند موافق بوده و می‌گوید:«اینکه در کامپیوتر، گوشی‌همراه، دفترچه یادداشت یا دستمال توالت یا آرایش یادداشت می‌کنید مهم نیست. اگر غذایی که می خورید را یاداشت نمایید دیگر مثل قبل غذا نمی‌خورید.»
محققان مرکز سرطان فردهاچیسون دریافتند خانم‌هایی که بطور منظم غذاهای خورده‌شده‌شان را یادداشت می‌کنند بطور متوسط ۳ کیلو بیشتر از آن‌هایی که یاداشت نمی‌کنند وزن کم می‌کنند و آنهایی که یکی از وعده‌های غذایی را حذف می‌کنند ۴ کیلو کمتر از آنهایی که همه وعده‌ها را می‌خورند وزن کم می‌کنند.

ادامه مطلب...

درباره ما

رضا دهقان قاديكلايي هستم.

در سال 1381 مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دریافت کردم و از همان موقع علاوه بر اشتغال در بیمارستان رازی قائم‌شهر و شفای بابلسر به عنوان مشاور تغذیه مشغول به کار و فعالیت هستم.

سابقه سال‌ها مشاوره تغذیه به من نشان داد که افراد سوالات زیاد اما عموما شبیه به همی دارند که در طول رژیم گرفتن ذهن‌شان را به خود مشغول می‌کند و ثانیا در بسیار از موارد مساله رژیم تحت تاثیر مسایل روحی و روانی و عوامل فردی و گروهی قرار دارد به همین جهت ضمن نوشتن کتاب «تمام جواب‌های من: 99 نکته برای موفقیت در هر برنامه غذایی» به ادامه تحصیل در رشته روانشناسی پرداخته و در سال 1396 موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی شخصیت از دانشگاه آزاد ساری شدم.

با پشتوانه سال‌ها تجربه رژیم درمانی و همچنین دانش روز روانشناسی و تغذیه، رژیم‌های مختلفی را ترجمه و آماده کرده ام و برای پیگیری و پایش نتایج روشهایی انتخاب کرده ام تا ضمن شناسایی علل و انگیزه‌های آغاز برنامه غذایی بتوانم شما را یاری کنم تا در ادامه راه‌تان مصمم‌تر و با انگیزه‌تر بوده و در نتیجه زودتر و بهتر به نتایج دلخواه‌تان برسید و در نهایت بتواند در همان وضعیت مطلوب‌تان بمانید.

با پشتوانه همین «» یعنی تخصص، تجربه و تعهد امیدوارم  بتوانم به شما کم کنم با پیروی از اصول تغذیه صحیح به اهداف‌تان برسید. 

ادامه مطلب...

تغییرات ساده به منظور پیش‌گیری از بروز سرطان

 دکتر کیت وولین Dr. Kate Wolin  در وبلاگ انستیتو تحقیقات سرطان آمریکا در مورد غربالگری برای پیشگیری دو عامل اصلی در مرگ مردان در اثر ابتلا به سرطان صحبت کرد. شما آقایان می‌توانید با آگاهی از این عوامل ریسک ابتلا به سرطان و دیگر بیماری‌های مزمن –قبل و بعد از این غربالگری – را کاهش دهید.

چگونه؟

ادامه مطلب...

راهکارهایی ساده برای مصرف کمتر نمک

آیا تا به حال قبل از چشیدن غذا به آن نمک افزوده‌اید؟‌ با استفاده از ز روش‌های ساده زیر می‌تواند مقدار نمک برنامه غذایی‌تان را کاهش دهید.

برنامه بشقاب من وزارت کشاورزی آمریکا توصیه می‌کند مقدار نمکی که می‌خورید را کاهش دهید. یک قاشق غذاخوری نمک ۲۳۰۰ میلی‌گرم سدیم دارد که این میزان از آنچه کتابجه راهنمای تغذیه آمریکایی‌ها برای هر روز مصرفش را به شما توصیه می‌کند کمتر است. افراد در معرض خطر – آفریقایی‌ها و افرادی که فشار خون بالا و هر فردی که بیش از ۴۰ سال دارد- نباید بیش از ۱۵۰۰ میلی‌گرم در روز استفاده نمایند.

ادامه مطلب...

Login