• alt-icon
 • alt-icon
 • alt-icon
 • alt-icon
 • همیشه و همه جا در دسترس

  با استفاده و پیروی از برنامه‌های غذایی سایت می‌توانید همیشه و از طریق سامانه تیکت‌گذاری و برنامه‌های ارتباطی مانند واتساپ و اینستاگرام سوالات خود را بپرسید.

  سامانه تیکت
 • برنامه‌های غذایی

  برنامه‌های متنوع غذایی که برای موقعیت‌های مختلف در نظر گرفته ایم به شما کمک می‌کند با نزدیک‌ترین برنامه غذایی با سبک زندگی و علاقه مندی‌های‌تان را انتخاب کنید و با آن به نتیجه مطلوب‌تان برسید.

 • سایت در حال به روز آوری است.

  سایت در حال به روز آوری بوده و ازابتدای ماه آینده در دسترس خواهد بود . سایت قدیمی ما هنوز در آدرس RejimDarmani.com در دسترس شماست.

  جزئیات بیشتر
 • تغذیه و رژیم درمانی، اولین سایت رژیم درمانی فارسی زبان

  سایت تغذیه و رژیم درمانی ازسال 2002 تا به حال به ارایه رژیم غذایی آنلاین مشغول است و از ابتدا تا به حال -علیرغم چندین بار تغییر در ظاهر و محتوا- تمام تلاش خود را در ارایه برنامه غذایی سالم و بدون عوارض جانبی به کار بسته و در آن موفق بوده است.

  آشنایی با ما

چربی شکمی موجب دیابت و حمله قلبی می‌شود.

سطح بالای انسولین خون موجب چاقی شکمی می‌شود. بدن شما برای جلوگیری از افزایش قند خون پس از غذاخوردن ماده‌ای بنام انسولین تولید می‌کند که قند خون را به نوع خاصی از چربی که تری‌گلیسیرید نامیده می‌شود تبدیل می‌نماید.

انسولین تری‌گلیسیرید را به سلول‌های چربی شکم انتقال می‌دهد. لذا بالابودن میزان تری‌گلیسیرید و چاقی شکمی از علائم انسولین بالا هستند.

انسولین بالای موجود در خون با تنگ کردن رگ‌ها موجب بروز حمله قلبی می‌شود.

انسولین همچنین با تاثیر بر روی مغز موجب بیشتر خوردن و با تاثیر بر روی کبد موجب تولید بیشتر چربی و با تاثیر بر روی سلول‌های چربی شکمی موجب ذخیره شدن چربی در آن‌ها می‌شود.wm3

کبد انسولین را از خون برداشت می‌نماید که این امر موجب تجمع انسولین در کبد و جلوگیری از جمع شدن بقیه انسولین موجود در خون می‌شود. افرادی که چاقی شکمی دارند انسولین بیشتری در کبد خود ذخیره می‌کنند که این امر از جمع‌آوری انسولین اضافی خون جلوگیری نموده و باعث می‌شود سطح انسولین خون بالاتر و بالاتر رفته و حمله قلبی حادث شود و چاقی شکمی بیشتر شود و سرانجام موجب بروز دیابت شود.

لذا اگر چربی شکمی دارید باید میزان کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده‌تان را کاهش داده و از غذاهایی که حاوی آرد سفید و برنج سفید و ذرت آسیاب شده و شکر افزودنی باشد به میزان کمتری استفاده نمایید.

سلول‌های چربی موجود در شکم‌تان با سلول‌های موجود در باسن تفاوت دارند. خونی که در چربی‌های شکمی جریاد دارد به کبد می‌رود اما خونی که در چربی باسن جریان دارد به جریان عمومی خون متصل است.

کبد افرادی که چربی را در شکم‌شان ذخیره‌کرده‌اند به واسطه چربی بیشتر موجود در خون‌شان به نسبت آنهایی که چربی را در باسن‌شان ذخیره نموده‌اند توانایی کمتری در برداشتن انسولین از جریان خون دارد. افرادی که چربی را در شکم‌شان ذخیره کرده‌اند سطح انسولین و قند خون بالاتری دارند و که این امر سطح LDL یا کلسترول بد را افزایش و سطح HDL یا کلسترول بد را کاهش داده و موجب بروز حملات قلبی می‌شود.

آخرین ویرایش در شنبه, 27 شهریور 1400 ساعت 09:32
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « کلید‌های کاهش وزن تفكر مثبت »
بازگشت به بالا
نمایش تعداد مطالب
1577868

Login