سایت تغذیه و رژیم درمانی بر پایه سال‌ها تجربه در صدور برنامه آنلاین و تکیه بر به روزترین روش‌های مشاوره  (تغذیه و روانشناسی) این اطمینان را به شما می‌دهد که به روشی آسان و ایمن به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

ده اصل تغذیه شهودی

  • چاپ

1. از رژیم گرفتن ناامید شوید:

کتاب‌ها و مقالات مجله‌هایی که به شما امید غلط به کاهش وزن ماندگار، سریع و آسان می‌دهند را دور بریزید. علیه «جو رژیم‌گرفتن» که هر بار شما را به دامان احساس شکستی جدید می‌کشاند وموجب می‌شود وزن از دست رفته‌تان دوباره بازگردد بشورید. اگر حتی یک امید کوچک در دل‌تان باشد که برنامه‌ای غذایی یا رژیمی تغدیه‌ای وجود داشته باشد که بتواند شما را به هدف‌تان برساند هنوز برای گام نهادن در راه تغذیه شهودی آماده نشده‌اید.

2. به گرسنگی‌تان احترام بگذارید:

اگر بدن‌تان را از نظر بیولوژیکی با قند و انرژی تغذیه نکنید پروژه پرخوری‌تان را کلید زده‌اید. وقتی فشار گرسنگی به حداکثر می‌رسد تمام اراده‌ها و نیت‌های‌تان برای خوردن آگاهانه و متعادل، ناکارآمد و بی‌اهمیت می‌شوند. به منظور بازگرداندن اعتماد به خود و غذا بهتر است به گرسنگی – که اولین علامت نیاز به غذاست- احترام بگذارید.

3. با غذا صلح کنید:

صلح کنید و با غذاها نجنگید. اجازه خوردن همه غذاها را به خودتان بدهید. هنگامی که به خودتان می‌گویید نباید و نشاید برخی از غذاها را مصرف کنید در واقع موجب ایجاد احساس شدید محرومیت در خودتان شده‌اید که می‌تواند موجب اژدهای اشتها را در شما بیدار کند و وقتی به سراغ مواد ممنوعه رفتید آنچنان زیاده کنید که در انتها بجای لذت دچار احساس گناهی شدید و سترگ شوید.

4. قاضی غذا را به چالش بکشید:

به افکاری در سرتان نجوا می‌کنند «تو خوبی، چون کمترین غذا را خوردی» یا «تو بدی، چون یک شکلات خوردی» نهیب بزنید. «قاضی غذا» بر اجرای قوانین بی‌دلیلی نظارت می‌کندکه قانون‌گذاری به‌نام «فرهنگ‌ رژیم‌گرفتن» وضع می‌کند.

مغز این قاضی جایی در اعماق روان شماست و با بلندگویی که در اختیار دارد دایما عبارات منفی و نومید کننده و گناهکار‌ انگارانه را به شما القا می‌کند. خاموش کردن صدای قاضی غذا مهمترین گام در پیروی از اصول تغذیه شهودی است.

5. عامل سیری را بشناس(کشف کن):

در حکمت ژاپنی لذت بردن از زندگی یکی از ارکان زندگی سالم است. در اجبار ما به تبعیت از «جو رژیم گرفتن» یکی از هدایای هستی یعنی لذت بردن و کفایت روانی‌ای که در غذاخوردن تجربه می‌شود نادیده انگاشته می‌شود. هنگامی که آنچه را که دوست دارید در محیطی دلچسب می‌خورید لذتی می‌برید که تبدیل به نیرویی قدرت‌مند در احساس ارضای روحی و جریان داشتن زندگی است. هنگامی که در چنین شرایطی قرار بگیرید متوجه می‌شوید دقیقا همان مقداری که برای خودتان کافی می‌دانید برای‌تان لازم است.

سیری را احساس کنید:

برای احترام به احساس سیری، لازم است به خودتان اطمینان دهید که در نهایت به خودتان آنچه را که آرزو دارید خواهید داد.

به علایمی که به شما می‌گویند دیگر گرسنه نیستید گوش فرا دهید. علایمی که نشان می‌دهد کاملا سیر شده‌اید را مدنظر داشته باشید. در میانه غذاخوردن‌تان درنگی کنید و از خودتان بپرسید غذا چه مزه‌ای می‌دهد و این که میزان گرسنگی‌تان چقدر است؟

7. با مهربانی با احساسات‌تان مواجه شوید:

در ابتدا باید درک کنید که محدود کردن دریافت غذا می‌تواند از لحاظ ذهنی و حسی کنترل شما بر محرک‌های درونی و بیرونی غذاخوردن را کاهش داده و منجر به پرخوری احساسی شود. راه‌هایی برای راحت‌تر بودن، طبیعی انگاشتن، منحرف کردن توجه و حل مشکل‌ با احساسات‌‌تان پیدا کنید.

اضطراب، احساس تنهایی، خستگی و عصبانیت احساساتی هستند که همه ما در طول زندگی با آن‌ها مواجه می‌شویم. هر کدام از این احساسات هم محرک و هم آرام کننده (فرونشاننده) خودش را دارد و غذا هم هیچ کدام از این احساس‌ها را تنظیم نمی‌کند. غذا ممکن است در کوتاه‌مدت موجب راحتی یا انحراف توجه از درد یا حتی بی‌حسی شما شود اما مشکل را حل نمی‌کند. این موارد غذاخوردن برای جبران گرسنگی عاطفی و احساسی در طولانی مدت می‌تواند اوضاع را خراب‌تر هم بکند حقیقت این است که راهی جز مقابله با منبع و ریشه مشکلات ندارید.

8. بدن‌تان را محترم بدانید:

فرم ژنتیکی خودتان را بپذیرید. همانطور که فردی با شماره پای 46 انتظار ندارد که پایش در اندازه پای شماره 36 دیده شود انتظارتان برای آنکه بدن‌تان جور دیگر دیده شود ناراحت کننده و همراه با شکست خواهد بود.

در اغلب موارد احترام گذاشتن به فرم بدن‌تان می‌تواند منجر به بهبود احساس‌تان نسبت به آنچه که هستید بشود. اگر نسیت به بدن‌تان واقع‌گرا نباشید و به فرم و سایز بدن‌تان خیلی حساس باشید بعید است که بتوانید ذهنیت «رژیم‌گرفتن برای بهبود وزن» را کنار بگذارید. فراموش نکنید که هر بدن زیبایی و زیبندگی خودش را دارد.

9. تفاوت را درک(احساس) کنید:

ورزش‌های سخت نظامی را فراموش کنید. فقط فعال باشید و تفاوت را احساس کنید. توجه‌تان را از کالری که می‌سوزانید به نحوه‌ای که حرکات را انجام می‌دهید معطوف کنید. تمرکز بر احساسی که ورزش کردن به شما می‌دهد تعیین می‌کند دفعه بعد که آلارم صبحگاهی گوشی‌تان فعال شد سریع از خواب برخیزید یا دکمه یادآور را بزنید.

10. به سلامت‌تان احترام بگذارید و تغذیه را ارج بنهید:

غذاهایی را انتخاب کنید که سلامتی‌تان را بهبود می‌بخشند و طعم‌شان به شما احساسی خوب می‌دهد. به یاد داشته باشید که مجبور نیستید فقط برای سالم بودن غذا بخورید. غذایی که به عنوان یک میان‌وعده یا کل غذاهایی که در طول یک روز می‌خورید شما را به کام سوءتغذیه نمی‌کشانند بلکه آنچه به طور مستمر و در طول بازه زمانی می‌خورید از این منظر حایز اهمیت هست. آنچه مهم است پیشرفت است نه کامل بودن!

بازگشت به بالا

ویژگی‌های برنامه غذایی سایت

کاملا اقتصادی

این برنامه هزینه‌ای اضافی برای استفاده از غذاهای خاص یا روش‌های تهیه خاص به شما تحمیل نمی‌کند.

طراحی منحصربفرد

با کاربری بسیار آسان و بسیار قابل انعطاف برای استفاده توسط همه فرهنگ‌های غذایی کشورمان ساخته شده است.

لذت غذا خوردن با خانواده

برای رعایتش لازم نیست غذایی جدا از غذای خانواده بخورید یا سفره‌تان را جدا کنید.

پشتیبانی و پایش

همیشه در حال پایش نحوه رژیم گرفتن‌تان هستیم و هر وقت سوالی داشته باشید پاسخ‌گوی‌تان خواهیم بود.

تثبیت و حفظ نتیجه

طراحی  رژیم و آموزش‌های همراه آن کمک می‌کند تا بتوانید وزن‌تان را تثبیت کنید و حفظ نمایید.

قابل استفاده در همه جا

دیگر نگران میهمانی و مسافرت نباشید. این رژیم در همه جا قابل اجراست و هیچ مانعی برای اجرای آن وجود ندارد.

alt-icon

رژیمی کاملا انعطاف پذیر

احتمالا شما قبلا هم یک یا چندبار رژیم گرفته‌اید و طعم نرسیدن را چشیده‌اید! تفاوتی ندارد که می‌خواستید وزن کم کنید یا وزن‌تان را افزایش دهید یا ثابت نگه‌دارید! قند و چربی‌خون‌تان بالا بوده یا فشار خون‌تان بالاست.! وقتی نتیجه نمی‌گیرید یعنی جایی از کار می‌لنگد. اگر چه در بسیار از موارد که رژیم را از کسانی غیر از دانش‌آموختگان تغذیه می‌گیرید پیشاپیش شکست خورده‌اید اما برخی از موارد برنامه‌تان را از کسانی که می‌گیرید که در این رابطه آموزش دیده‌اند و سال ها تجربه دارند. 

مشکل از شماست؟ مگر خودتان اقدام نکرده‌اید؟ مگر اراده و عزم تان بر تغییر نیست؟ پس مشکل ازکجاست؟ 

من با سابقه‌ای که از سال‌ها مشاوره مراجعینم دارم و شما می‌توانید آن را در کتابم با نام «99 نکته برای موفقیت در هر برنامه غذایی» مطالعه بفرمایید و همچنین دانشی که در زمینه روان‌شناسی کسب کرده‌ام و بر تکیه بر هر دو دانش که در دانشگاه آموخته و برای اقدام در آن‌ها صاحب مهارت هستم شما را با مشکلاتی که دانسته و ندانسته، خواسته و ناخواسته شما را در رسیدن به اهداف تان ناکام‌ می‌گذارند مواجه کرده و به شما کمک می‌کنم تا بتوانید بر آن‌ها غالب شوید. 

چرا ما؟

چرا برنامه غذایی سایت تغذیه و رژیم درمانی؟

۱ با پشتوانه دانش تغذیه و روان‌شناسی برنامه‌ای جامع برای‌تان تدارک دیده‌ایم. 

 

۲برای مقاومت روحی و جسمی‌ (استپ تغییر وزن) تان هم برنامه‌ داریم و نمی‌گذاریم ناامید شوید.

50-50

ما 50 درصد راه را برای‌تان هموار کرده‌ایم حالا نوبت 50 درصد شماست. نگران نباشید: همراه‌تان هستیم.

دریافت رژیم

مهارت‌های ما


برنامه غذایی
برنامه مکمل
شناخت موانع روحی و روانی
پشتیبانی

Login