• alt-icon
 • alt-icon
 • alt-icon
 • alt-icon
 • همیشه و همه جا در دسترس

  با استفاده و پیروی از برنامه‌های غذایی سایت می‌توانید همیشه و از طریق سامانه تیکت‌گذاری و برنامه‌های ارتباطی مانند واتساپ و اینستاگرام سوالات خود را بپرسید.

  سامانه تیکت
 • برنامه‌های غذایی

  برنامه‌های متنوع غذایی که برای موقعیت‌های مختلف در نظر گرفته ایم به شما کمک می‌کند با نزدیک‌ترین برنامه غذایی با سبک زندگی و علاقه مندی‌های‌تان را انتخاب کنید و با آن به نتیجه مطلوب‌تان برسید.

 • سایت در حال به روز آوری است.

  سایت در حال به روز آوری بوده و ازابتدای ماه آینده در دسترس خواهد بود . سایت قدیمی ما هنوز در آدرس RejimDarmani.com در دسترس شماست.

  جزئیات بیشتر
 • تغذیه و رژیم درمانی، اولین سایت رژیم درمانی فارسی زبان

  سایت تغذیه و رژیم درمانی ازسال 2002 تا به حال به ارایه رژیم غذایی آنلاین مشغول است و از ابتدا تا به حال -علیرغم چندین بار تغییر در ظاهر و محتوا- تمام تلاش خود را در ارایه برنامه غذایی سالم و بدون عوارض جانبی به کار بسته و در آن موفق بوده است.

  آشنایی با ما

اصول راهنمای تغذیه آمریکا سالهای 2015 تا 2020

راهنمای تغذیه سالم که از سال 1980 هر 5 سال منتشر می‌شود حاوی نکاتی است که مهمترین دغدغه‌های تغذیه‌ای،‌ سلامتی و حتی اقتصادی و فرهنگی جامعه را پوشش می‌دهد.
راهنمای جدید تغذیه که برای سال‌های 2015 تا 2020 تهیه‌ شده‌است 5 پایه اساسی و مهم را برای تغییر در برنامه‌غذایی و دستیابی به الگویی سالم در غذاخوردن معرفی نموده است.

5 پایه برنامه غذایی موفق

 1. بطور کلی از یک برنامه‌غذایی سالم استفاده نمایید: آن‌چه مهم است مجموع خوردنی‌ها و نوشیدنی‌هایی است که مصرف می‌کنید. لازم است از یک برنامه غذایی سالم که ضمن حفظ توازن انرژی بتواند ویتامین‌های و مواد مغذی را نیز به بدن‌تان رسانده و به حفظ وزن سالم‌تان یاری برساند.
 2. بر استفاده از غذاهای مملو از مواد مغذی تمرکز کنید: برای آن‌که بتوانید ضمن حفظ کالری دریافتی‌تان بتوانید مواد مغذی مورد نیازتان را دریافت نمایید. سعی کنید این غذاهای غنی از مواد مغذی را از همه گروه‌های غذایی و همه غذاهای موجود در یک گروه دریافت دارید.
 3. کالری دریافتی از شکر و چربی‌های اشباع را محدود کرده و مصرف نمک را کمک کنید: الگوی مصرف‌تان را به نحوی تنظیم نمایید که سدیم، شکر و چربی‌اشباع دریافتی‌تان کاهش یابد. غذاها و نوشیدنی‌هایی که حاوی مقادیر کمتری از مواد مذکور باشند می‌توانند نقش مهمی در تامین ویتامین‌های مورد نیازتان ایفا نمایند.
 4. انتخاب‌های بهتر و سالم‌تر داشته‌باشید: اصول گفته‌شده بالا را بر اساس فرهنگ و سبک زندگی خودتان به آرامی در برنامه‌غذایی‌تان لحاظ کنید تا همواره در حال حرکت به سوی برنامه‌غذایی‌ای سالم‌تر باشید.
 5. الگوی غذایی سالم را ترویج کنید: هر فرد می‌تواند بر سلامت الگوی غذایی مکانی که در آن کار می‌کند، آموزش می‌بیند، زندگی و بازی می‌کند تاثیر بگذارد.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازگشت به بالا
نمایش تعداد مطالب
1734309

Login