• alt-icon
 • alt-icon
 • alt-icon
 • alt-icon
 • همیشه و همه جا در دسترس

  با استفاده و پیروی از برنامه‌های غذایی سایت می‌توانید همیشه و از طریق سامانه تیکت‌گذاری و برنامه‌های ارتباطی مانند واتساپ و اینستاگرام سوالات خود را بپرسید.

  سامانه تیکت
 • برنامه‌های غذایی

  برنامه‌های متنوع غذایی که برای موقعیت‌های مختلف در نظر گرفته ایم به شما کمک می‌کند با نزدیک‌ترین برنامه غذایی با سبک زندگی و علاقه مندی‌های‌تان را انتخاب کنید و با آن به نتیجه مطلوب‌تان برسید.

 • سایت در حال به روز آوری است.

  سایت در حال به روز آوری بوده و ازابتدای ماه آینده در دسترس خواهد بود . سایت قدیمی ما هنوز در آدرس RejimDarmani.com در دسترس شماست.

  جزئیات بیشتر
 • تغذیه و رژیم درمانی، اولین سایت رژیم درمانی فارسی زبان

  سایت تغذیه و رژیم درمانی ازسال 2002 تا به حال به ارایه رژیم غذایی آنلاین مشغول است و از ابتدا تا به حال -علیرغم چندین بار تغییر در ظاهر و محتوا- تمام تلاش خود را در ارایه برنامه غذایی سالم و بدون عوارض جانبی به کار بسته و در آن موفق بوده است.

  آشنایی با ما

مصرف مرکبات و کاهش بروز سکته مغزي در زنان

يک بررسي جديد نشان مي‌دهد زناني که مرتب مرکبات (مانند پرتقال و گريپ‌فروت) مصرف مي‌کنند، کمتر به سکته مغزي ناشي از لخته شدن خون مبتلا مي‌شوند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، پژوهشگران به بررسي داده‌هاي به دست آمده از 14 سال تحقيق درباره سلامت پرستاران آمريکايي پرداختند که 69هزار و 622 زن را در برمي‌گرفت و شامل مصرف موادغذايي آنها از جمله ميزان مصرف ميوه و سبزي‌ در هر 4 سال مي‌شد. هدف اين بود که اثر فلانووييدها (ترکيباتي که در ميوه‌ها، سبزي‌ها، شکلات تيره) وجود دارند،

بر سلامت مشخص شود. نتايج نشان داد گرچه ميزان کل فلاوونوييد مصرفي از هر 6 نوع عمده‌اي که در رژيم‌غذايي معمول آمريکاييان يافت مي‌شود، اثري در پيشگيري از بروز سکته مغزي ندارد، اما زناني که مقدار زيادي پرتقال، گريپ‌فروت و عصاره آنها را مصرف كرده‌اند، نسبت به افراد مشابه در اين بررسي، 19 درصد کمتر در معرض خطر سکته مغزي هستند. آدين کاسيدي، سرپرست اين پژوهش و استاد دانشکده پزشکي نورويچ در دانشگاه ايست انگليا، گفت: «نتايج بررسي‌ها نشان داد ميزان بالاتر مصرف ميوه، سبزي و به‌طور خاص ويتامين C ، بهبود کارکرد عروق خوني و آثار ضدالتهابي را به دنبال دارد.» اين پژوهشگران براي بررسي بيشتر، زنان را تشويق کردند به جاي آب پرتقال يا گريپ‌فروت، خود اين ميوه‌ها را مصرف کنند تا قند زياد افزوده شده به آب ميوه‌ها را دريافت نكنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازگشت به بالا
نمایش تعداد مطالب
1837099

Login