سایت تغذیه و رژیم درمانی بر پایه سال‌ها تجربه در صدور برنامه آنلاین و تکیه بر به روزترین روش‌های مشاوره  (تغذیه و روانشناسی) این اطمینان را به شما می‌دهد که به روشی آسان و ایمن به وزن ایده‌آل‌تان برسید.

تفاوت نمک دریا و نمک معمولی چیست؟ مطلب ویژه

نمک دریا محبوب رستوران‌ها و قفسه فروشگاه‌ها است. سرآشپزها نمک دریا را بخاطر بافت درشت، تراکم و طعم قوی‌تری که دارند ترجیح می‌دهند. تولید کنندگان برای درج عبارت ”کاملا طبیعی” در تهیه چیپس و دیگر تنقلات از آن استفاده می‌کنند و مصرف کنندگان دوست‌دار-سلامتی بخاطر وجود برخی مواد معدنی مانند منیزیوم به سراغش می‌روند.

اما در یک اصل خیلی مهم این دو نوع نمک تفاوت خیلی کمی باهم دارند که عبارتست از: محتوای سدیم.

میزان سدیم نمک دریا در مقایسه با نمک تصفیه شده چقدر است؟

در نظرسنجی که توسط انجمن قلب آمریکا انجام شد 61 درصد از پاسخ‌دهندگان به اشتباه فتند که نمک دریایی نسبت به نمک تصفیه شده سدیم کمتری دارد. نمک معمولی و اغلب نمک‌های دریایی حاوی 40 درصد وزنی سدیم هستند. نمک معد فنی و نمک دریایی کریستال‌های درشت‌تری دارند -و بین کریستال‌ها فضای خالی بیشتری وجود دارد- به همین جهت ممکن است در حجم یک‌سان مثلا در یک قاشق غذاخوری از هر کدام از این نمک‌ها نسبت به نمک تصفیه شده سدیم کمتری وجود دارد. سدیم موجود در یک قاشق چایخوری نمک طعام 2300 میلی‌گرم است.

برخی از انواع نمک دریایی ادعا می‌کنند که نسبت به نمک تصفیه شده  سدیم کمتری دارند و برای مقایسه این ادعا مقدار سدیم بر روی برچسب غذایی این دسته از نمک‌ها را با مقدار موجود در نمک تصفیه شده که 575 میلی‌گرم به ازای یک چهارم قاشق غذاخوری است مقایسه کنید.

تفاوت بین نمک دریایی و نمک تصفیه شده در چیست؟

نمک دریایی مستقیما از تبخیر آب دریا به دست می‌آید. این نمک‌ها عموما فرآوری نمی‌شوند یا فرآوری کمی بر روی آن‌ها صورت می‌گیرد و به همین دلیل حاوی مقادیر جزیی از برخی مواد مغذی مانند منیزیوم، کلسیم، پتاسیم و ... هستند.

در سوی دیگر نمک تصفیه شده از ذخایر نمک استخراج می‌شود و برای رسیدن به بافتی مناسب‌تر و ترکیب بهتر و استفاده در دستور تهیه غذاها فرآوری می‌گردد. در این فرآوری نمک تصفیه شده از هر ماده معدنی جدا دیگری جدا می‌شود و امکان دارد برای جلوگیری از به هم چسبیدن به آن موادی افزوده شود.

آیا استفاده از نمک دریا مزایایی برای سلامتی ما هم دارد

اکتر نمک‌های دریایی فایده سلامتی خاصی ندارد و مقدار کم مواد معدنی که در آن‌ها وجود دارد به راحتی توسط مصرف غذاهای سالم دیگر به دست می‌آید. عموما نمک دریایی حاوی ید کمتری است. ید ماده‌ای معدنی است که برای جلوگیری از ابتلا به گواتر به نمک تصفیه شده اضافه می‌شود.

کدام یک را مصرف کنیم؟

این انتخاب بین نمک معدنی، دریایی و تصفیه شده را بر عهده ذائقه‌تان بگذارید. فقط فراموش نکنید که همه آن‌ها حاوی مقادیر یکسان سدیم هستند.

بازگشت به بالا

ویژگی‌های برنامه غذایی سایت

کاملا اقتصادی

این برنامه هزینه‌ای اضافی برای استفاده از غذاهای خاص یا روش‌های تهیه خاص به شما تحمیل نمی‌کند.

طراحی منحصربفرد

با کاربری بسیار آسان و بسیار قابل انعطاف برای استفاده توسط همه فرهنگ‌های غذایی کشورمان ساخته شده است.

لذت غذا خوردن با خانواده

برای رعایتش لازم نیست غذایی جدا از غذای خانواده بخورید یا سفره‌تان را جدا کنید.

پشتیبانی و پایش

همیشه در حال پایش نحوه رژیم گرفتن‌تان هستیم و هر وقت سوالی داشته باشید پاسخ‌گوی‌تان خواهیم بود.

تثبیت و حفظ نتیجه

طراحی  رژیم و آموزش‌های همراه آن کمک می‌کند تا بتوانید وزن‌تان را تثبیت کنید و حفظ نمایید.

قابل استفاده در همه جا

دیگر نگران میهمانی و مسافرت نباشید. این رژیم در همه جا قابل اجراست و هیچ مانعی برای اجرای آن وجود ندارد.

alt-icon

رژیمی کاملا انعطاف پذیر

احتمالا شما قبلا هم یک یا چندبار رژیم گرفته‌اید و طعم نرسیدن را چشیده‌اید! تفاوتی ندارد که می‌خواستید وزن کم کنید یا وزن‌تان را افزایش دهید یا ثابت نگه‌دارید! قند و چربی‌خون‌تان بالا بوده یا فشار خون‌تان بالاست.! وقتی نتیجه نمی‌گیرید یعنی جایی از کار می‌لنگد. اگر چه در بسیار از موارد که رژیم را از کسانی غیر از دانش‌آموختگان تغذیه می‌گیرید پیشاپیش شکست خورده‌اید اما برخی از موارد برنامه‌تان را از کسانی که می‌گیرید که در این رابطه آموزش دیده‌اند و سال ها تجربه دارند. 

مشکل از شماست؟ مگر خودتان اقدام نکرده‌اید؟ مگر اراده و عزم تان بر تغییر نیست؟ پس مشکل ازکجاست؟ 

من با سابقه‌ای که از سال‌ها مشاوره مراجعینم دارم و شما می‌توانید آن را در کتابم با نام «99 نکته برای موفقیت در هر برنامه غذایی» مطالعه بفرمایید و همچنین دانشی که در زمینه روان‌شناسی کسب کرده‌ام و بر تکیه بر هر دو دانش که در دانشگاه آموخته و برای اقدام در آن‌ها صاحب مهارت هستم شما را با مشکلاتی که دانسته و ندانسته، خواسته و ناخواسته شما را در رسیدن به اهداف تان ناکام‌ می‌گذارند مواجه کرده و به شما کمک می‌کنم تا بتوانید بر آن‌ها غالب شوید. 

چرا ما؟

چرا برنامه غذایی سایت تغذیه و رژیم درمانی؟

۱ با پشتوانه دانش تغذیه و روان‌شناسی برنامه‌ای جامع برای‌تان تدارک دیده‌ایم. 

 

۲برای مقاومت روحی و جسمی‌ (استپ تغییر وزن) تان هم برنامه‌ داریم و نمی‌گذاریم ناامید شوید.

50-50

ما 50 درصد راه را برای‌تان هموار کرده‌ایم حالا نوبت 50 درصد شماست. نگران نباشید: همراه‌تان هستیم.

دریافت رژیم

مهارت‌های ما


برنامه غذایی
برنامه مکمل
شناخت موانع روحی و روانی
پشتیبانی

Login